Az eVIR rendszer különböző adószám típusokat kezel annak érdekben, hogy a NAV Online számla adatszolgáltatásban megfelelő módon tudja ezeket szerepeltetni.
Az adószámokk ellenőrzését a NAV Online Számla rendszeren keresztül végzi el az eVIR. Ezért a demó verziókban (ahol nincs ehhez szükséges technikai felhasználó beállítva) ez nem tud működni.
Adószám ellenőrzése Az adószám 11 számjegyből áll. A nyolcadik számjegye az ellenőrző szám. Az ellenőrző szám képzése az alábbiak szerint történik: Az első hét számjegyet helyiértékük csökkenő sorrendjében szorozzuk a 9, 7, 3, 1, 9, 7, 3 számjegyekkel, a szorzatokat összeadjuk, és az eredmény 1-es helyiértékén lévő számot kivonjuk 10-ből. A különbség az ellenőrző szám. Adóazonosító ellenőrzése 1. számú melléklet az 1996. évi XX. törvényhez Az adózó polgár adóazonosító jelének képzési szabályai 1. Az adóazonosító jel tízjegyű szám. 2. Az adóazonosító számot az alábbiak szerint kell képezni: a) az 1. számjegy konstans 8-as szám, mely az adóalany magánszemély voltára utal, b) a 2-6. számjegyek a személy születési időpontja és az 1867. január 1. között eltelt napok száma, c) a 7-9. számjegyek az azonos napon születettek megkülönböztetésére szolgáló véletlenszerűen képzett sorszám, d) a 10. számjegy az 1-9. számjegyek felhasználásával matematikai módszerekkel képzett ellenőrző szám. 3. Az adóazonosító jel 10. számjegyét úgy kell képezni, hogy a 2. a)-c) pontok szerint képzett 9 számjegy mindegyikét szorozni kell azzal a sorszámmal, ahányadik helyet foglalja el az azonosítón belül. (Első számjegy szorozva eggyel, második számjegy szorozva kettővel és így tovább.) Az így kapott szorzatok összegét el kell osztani 11-gyel, és az osztás maradéka a 10. számjeggyel lesz egyenlő. A 2. c) pont szerinti születési sorszám nem adható ki, ha a 11- gyel való osztás maradéka egyenlő tízzel.