Az eVIR törzsadatai az alapértelmezett (magyar) megnevezés mellett legfeljebb 3 idegen nyelvi megnevezést is el tudnak tárolni. Ebből dolgozik az idegen nyelvű bizonylat és a webshop nyelvválasztója.
A megoldás helyeken (slotokon) alapul: a rendszer 1., 2. és 3. idegen nyelvi helyet ismer, és külön beállítás mondja meg, hogy melyik hely melyik nyelv. Ezért két beállítást kell elvégezni ahhoz, hogy a mezők egyáltalán megjelenjenek a törzsadatoknál.
A teljes beállítási és használati folyamat egyben: Idegen nyelvek használata az eVIR-ben
Idegennyelvi megnevezések száma 1. / 2. / 3. idegennyelv Fontos: egy hely nyelvének átállítása nem írja át a már rögzített megnevezéseket. Ha az 1. hely eddig német volt, és horvátra állítjuk át, a korábban beírt német szövegek a helyükön maradnak, csak ezentúl horvátként fognak megjelenni a bizonylatokon és a webshopban. Nyelvet cserélni tehát csak a meglévő megnevezések átírásával együtt szabad.
Ha egy helyhez nincs kiválasztva nyelv, a rendszer azt a helyet figyelmen kívül hagyja: a mező kitölthető marad, de sehol nem fog megjelenni. Érdemes tehát a darabszámot és a nyelveket együtt karbantartani.
Ha a beállítás kész, a törzsadat űrlapokon a mezőfeliratok a hely sorszáma mellett a nyelvet is mutatják, például: Idegennyelvi megnevezés 1 (Angol).
Az idegen nyelvi mezők a beállítás után több törzsadatnál is megjelennek. A kitöltés mindenütt opcionális:
Ha egy idegen nyelvi mező üresen marad, a rendszer az alapértelmezett (magyar) értéket használja helyette. Nem kell tehát mindent egyszerre lefordítani — elég azokat a cikkeket és törzsadatokat, amelyek idegen nyelvű bizonylatra vagy a webshopba kerülnek.
| Hol | Mit lehet lefordítani |
|---|---|
| Termékek / Szolgáltatások | A cikk megnevezése, ami a bizonylatra kerül. |
| Mennyiségi egységek | A mennyiségi egység rövidítése. Ez törzsadat: egyszer kell megadni, nem cikkenként. |
| Árkategóriák | Az árkategória megnevezése. |
| Cikk-kategóriák | A kategória leírása (a webshop kategória-menüjében jelenik meg). |
| Cikk tulajdonságok | A tulajdonság neve és értékei. |
| Fizetési módok | A fizetési mód megnevezése. |
| Webshop működés | A cikkoldal szabad szövegei. |
| Webshop fizetési mód / átvételi mód | A webshopban felkínált módok megnevezése. |
| Cikk webcímek | A webcím (címke) megnevezése. |
A cikkek idegen nyelvi megnevezései a tömeges export/importtal is karbantarthatók, így nem kell egyesével végigmenni a cikktörzsön.
Az eVIR-ben három, egymástól független nyelv-beállítás létezik:
Ezért fordulhat elő például, hogy a webshopban a vásárló olyan nyelvet választ, amin a termékek nevei helyesen jelennek meg, a webshop saját feliratai viszont az alapértelmezett nyelven maradnak — ez nem hiba, hanem a fenti hatókör-különbség következménye.
Kapcsolódó oldalak: