Az első lépések

Admin feladatok

Az eVIR rendszer használatba vétele: amikor egy eVIR szoftver telepítése megtörténik, akkor a rendszerben létrehozásra kerül egy olyan felhasználó, aki a rendszeren belül teljes (adminisztrátori) jogosultsággal rendelkezik.

3 információt juttatunk el a felhasználóhoz, amivel bejelentkezhet:

A Felépítés és működés dokumentációs oldalon az alap funkciókkal és a program alap felületével lehet megismerkedni.

Az adminisztrátor jogú felhasználó:

Munka az eVIR-ben

A legtöbb esetben az alapbeállítások megfelelnek, ezért azonnal el lehet kezdeni az érdemi munkát a rendszerrel.

A legegyszerűbb folyamat a szolgáltatás számlázása. Az első, szolgáltatást tartalmazó számla elkészítéséhez a következő lépések vezetnek:

  1. A Törzsadatok → Cikkszámok → Új szolgáltatás menüpontban létre kell hozni azokat a szolgáltatásokat, amelyeket a bizonylatokon szerepeltetni szeretnénk. (Cikkszámok, Cikkszám törzsadatok).
  2. A Partnerek → Új cég mini vagy Partnerek → Új személy mini menüpontban fel kell venni annak a cégnek vagy személynek legalább a nevét és címét, akinek a számlát ki kell állítani (Partnernyilvántartás, Partner törzsadatok).
  3. A Számlázás → Számla készítés menüpontban el lehet kezdeni a számla kiállítását (Számla, Bizonylat készítés).

Ha nem csak szolgáltatást, hanem terméket is szeretnénk számlázni, akkor az előző pontban írtak módosulnak azzal, hogy szolgáltatás helyett terméket kell felvenni a cikktörzsbe, valamint kiegészülnek a termékek raktári kezelésével, azaz:

  1. A Törzsadatok → Cikkszámok → Új termék menüpontban létre kell hozni azokat a termékeket, amelyeket a bizonylatokon szerepeltetni szeretnénk (Cikkszámok, Cikkszám törzsadatok)
  2. A Törzsadatok → Raktártörzs → Új raktár menüpontban létre kell hozni legalább egy raktárat, amibe majd be lehet vételezni a termékeket. (Raktár törzsadatok). Csak szolgáltatások kezelése esetén nincs szükség raktárakra, így ez a lépés kihagyható.
  3. A Raktár → Bevételezés számláról menüpontban készletre kell vételezni a beszerzett termékeket (Raktári bevételezés)
  4. majd csak ez után kell elindítani a számla készítést a Számlázás → számla készítés menüpontban.

Javasolt további lépések:

Kapcsolódó oldalak: